WOW elamus­keskus

  • #Eesti
  • #avalik
  • #säästev
  • #näitus
WOW elamuskeskus Kuressaares LUMIA arhitektidelt

Asukoht

Merikotka 1, Kuressaare, Saaremaa

Pindala

3800 m2

Staatus

Valmis 2020

Tellija

Tulik Invest

Arhitektuur

Margit Aule ja Laura Ojala

Sisearhitektuur

studio ARGUS

Fotod

Tõnu Tunnel

WOW elamuskeskus asub Kuressaare kesklinnast lõunas Linnulahe järve ja Kuressaare lahe vahelises Merikotka linnajaos. See on kahekorruseline äri- ja meelelahutuskeskus, milles tegutsevad peale elamusliku pereatraktsiooni ja interaktiivse vabaajakeskuse ka toidupood ja spordiklubi.

Igas kontseptsioonielemendis alates arhitektuurilahendusest ja ekspositsioonist kuni külastaja teekonna disainini on taotletud eristumist, kõrget kvaliteeti ja ootuste ületamist – vau-efekti. Atraktsioon pakub haaravat tegevust ja meelelahutust kogu perele, mõeldud on nii eri eas lastele ja noortele kui ka eri vanuses, erineva ühiskondliku ja haridusliku taustaga täiskasvanutele.

Hoone mahuline lahendus on lihtne ja loogiline: detailplaneeringuga ette nähtud hoonemaht on sisselõigetega liigendatud kolmeks, mis sobitub paremini etteantud ruumiprogrammiga ning võimaldab suurel hoonemahul visuaalselt väiksemana paista. Idapoolses plokis on esimesel ja teisel korrusel WOW elamuskeskus, keskmise ja läänepoolse ploki esimesel korrusel toidupood, teisel spordiklubi.

Sissepääse on rõhutatud efektsete laineliste ruumiliste sisselõigetega, mis fassaadidelt tagasi astudes moodustavad pääsude kohal varikatuseid. Lainelised vormid jätkuvad ka klaasfassaadide puhul, mis justkui piiluvad homogeense fassaadi äärtest välja. WOW elamuskeskuse vorm on läbimõeldult silmapaistev ning kooskõlas Saaremaa merelise olemusega, meenutades võimsaid merelaineid ja lainetest rannaliivale joonistuvat mustrit.

Hoone fassaad harmoneerub kõrvalhoonete heledate toonidega. Muutuva kaldenurgaga laudis on peitsitud valget tooni.

Eelmine projekt

Park Hotell Viljandi

Järgmine projekt

Kai kunsti­keskus