Eesti peakonsulaat San Franciscos

  • #SanFrancisco
  • #avalik
  • #renoveerimine
  • #välisesindus
  • #büroo
  • #tööstus
Eesti peakonsulaat San Franciscos

Asukoht

101 Natoma Street, San Francisco, USA

Pindala

170 m2

Staatus

Valmis 2021

Tellija

Välisministeerium

Sisearhitektuur

Margit Aule, Liis Tarbe ja Elo Liina Kaivo

Fotod

Mikiko Kikuyama

Äripiirkonna südames, ajaloolises kolmekordses majas sai Eesti Vabariigi peakonsulaat San Franciscos endale uued ruumid 2019. aastal. Realiseerunud lahendus on kutsutud konkursi võidutöö. Žürii hinnangul oli meie esitatud kavand kõige paremini tabanud San Francisco konteksti ja õhustikku.

Meie peamine eesmärk oli maksimeerida avatud ala, mida on vaja vastuvõttudeks ja muudeks üritusteks, samal ajal tagades hea ja privaatse ruumi töökohtade jaoks. Soovisime luua keskkonna, mis oleks vabameelne, moodne ja väärikas, kasutades samas ära endise tööstushoone esteetikat ja vaimu.

Põnev oli taas kord töötada nii professionaalse tellijaga, nagu seda on välisministeerium. Käisime korduvalt kohapeal ja nii projekteerides kui ka autorijärelevalve käigus sai läbi mõeldud iga viimane kui detail. Tegemist on USA ühe kalleima piirkonnaga, mistõttu pidime lahendust välja töötades vaeva nägema, et ehituseelarvesse mahtuda.

Nõuded ehitamisele ja projektile on San Franciscos väga erinevad sellest, millega oleme harjunud Eestis – alates sellest, et mõõtühikud on teised ja kõik joonised tuli konverteerida, kuni värvikaartideni: ka seinte toonid tuli kohandada USA süsteemi. Samuti on San Fransiscos väga täpsed nõuded ratastoolis inimestega arvestamiseks, valgustuse energiatarbimine ja joogiveekasutus on rangelt reglementeeritud ning seda tuleb arvutustega tõestada. Meie kohalik partner oli Jennifer Tulley Architects, kes nagu LUMIAgi loob nii arhitektuuri kui ka sisearhitektuuri.

Eelmine projekt

Tartu Ülikooli Muuseumi vara­kamber

Järgmine projekt

Solis BioDyne